Saugumo taisyklės

PAGRINDINĖS FOTOGRAFŲ IR TV OPERATORIŲ SAUGUMO TAISYKLĖS 2016M. AUTOMOBILIŲ MINI ŽIEDINIŲ  LENKTYNIŲ VARŽYBOSE                              

 • Visų varžybų metu žiniasklaidos atstovams privaloma dėvėti ryškios spalvos “PRESS” liemenės. Šios liemenės yra vienintelis galiojantis leidimas fotografuoti ir filmuoti lenktynių metu.
 • Privaloma apranga: tik ilgos kelnės (jokiu būdu ne šortai) ir viršutiniai drabužiai, dengiantys pečius (jokiu būdu ne krepšinio varžybų stiliaus marškinėliai).
 • Dirbdami lenktynių metu būkite ypatingai atsargūs. Tik nuo Jūsų pačių priklauso Jūsų saugumas. Tai galioja ne tik mechanikų ir prieš startinėse zonose, bet ir dalyvių parke ar filmuojant/fotografuojant trasoje, tam skirtose vietose. Jūs privalote “užsiauginti akis pakaušyje”, nes lenktyniniai automobiliai gali priartėti greitai ir nepastebimai.
 • Jūs privalote besąlygiškai klausyti apsaugos tarnybų ir varžybų oficialių asmenų nurodymų. Bet koks šių nurodymų nepaisymas sąlygos Jūsų akreditacijos panaikinimą.
 • Dirbdami mechanikų ir starto/finišo zonose, visuomet pasiimkite tik tą aparatūrą, kuri tuo metu reikalinga. Nereikalingus daiktus atiduokite pasaugoti organizatoriaus darbuotojams. DĖMESIO skaitmeninėmis kameromis besinaudojantiems fotografams – savo padarytas nuotraukas peržiūrėkite tik saugioje vietoje už trasos ribų.
 • Niekuomet neprieikite per arti lenktyninių automobilių. Palikite pakankamai vietos automobilį aptarnaujantiems mechanikams ir nesiremkite į automobilius. Atminkite, kad kai kurios dalys gali būti labai įkaitusios. Niekada nesiklaupkite ant kelių norėdami iš arti nufotografuoti automobilį, jis gali netikėtai pajudėti.
 • Būkite ypatingai atsargūs dirbdami šalia trasos ar mechanikų zonoje. Jus gali sužeisti nuo lenktyninio automobilio nulūžusi detalė, todėl visuomet stebėkite arti esančius automobilius. Visuomet būkite pasiruošęs pasislėpti ir iš anksto apgalvokite kaip tai padarysite.
 • Atminkite, kad 1 minutės pasiruošimo ženklas prieš startą privalomas ir Jums. Tai reiškia, kad kartu su mechanikais ir kitu aptarnaujančiu personalu privalote iš karto išeiti iš trasos. Atminkite, kad automobiliui pajudant į startą ar apšilimo ratą, trasoje negali būti jokių asmenų, išskyrus teisėjus. Taip pat žinokite, kad automobiliu pajudėjus jokiu būdu negalima bėgti ar eiti skersai trasos, norint pasiekti patogią fotografavimui ar filmavimui poziciją. Į tokią poziciją jūs turite eiti iš karto – tik nuskambėjus 1 minutės pasiruošimo signalui. Lenktynių trasos starto zonoje galima būti tik prieš-startinio pasiruošimo metu ir tik leidus teisėjams bei apsaugos darbuotojams. Bet koks išėjimas į trasą ar ėjimas/bėgimas skersai ją kitu metu griežtai draudžiamas. Jūsų akreditacija bus panaikinta be jokio perspėjimo, o saugos tarnybos Jus palydės į žiūrovų vietas.
 • Fotografuoti ir filmuoti lenktynes leidžiama tik saugiose trasos vietose, kurias nurodys pareigūnai. Tačiau ir čia galioja visos saugumo taisyklės. Taip pat, dirbdami mechanikų zonoje Jūs negalėsite stovėti iš karto už betono blokų, skiriančių mechanikų zoną nuo trasos. Jūs privalote būti tik šios zonos dešinėje pusėje (važiavimo kryptimi), tačiau žinokite, kad šioje vietoje sustoja lenktyniniai automobiliai atlikti remonto darbų, tad būkite maksimaliai atsargūs ir netrukdykite komandoms dirbti.
 • Niekuomet nestovėkite šalia greitosios med. pagalbos, ugniagesių, evakuacijos, teisėjų automobilių. Atsitikus nenumatytam atvejui trasoje, šie automobiliai pajudės labai greitai ir be jokio išankstinio perspėjimo.
 • Starto ir mechanikų zonoje būkite tik tiek laiko, kiek reikia atlikti Jūsų tiesioginį darbą.

 DĖMESIO! JEI JŪS PASTEBĖJOTE, KAD KURIS NORS IŠ JŪSŲ KOLEGŲ AR ŽIŪROVŲ NESILAIKO SAUGUMO TAISYKLIŲ, SUDRAUSMINKITE JUOS AR PRANEŠKITE APSAUGOS TARNYBOMS APIE NETINKAMĄ JŲ ELGESĮ. JEI DĖL KOKIŲ NORS PRIEŽASČIŲ APSAUGOS DARBUOTOJAI NELEIDŽIA JUMS PATEKTI Į FOTO/TV VIETAS, SKUBIAI APIE TAI PRANEŠKITE ORGANIZATORIAMS.

 TAISYKLES PERSKAIČIAU IR PASIŽADU JŲ LAIKYTIS, SUPRANTU, KAD VISA ATSAKOMYBĖ DĖL NELAIMINGO ATSITIKIMO MAN ESANT NE BENDROSE ŽIŪROVŲ VIETOSE TENKA TIK MAN IR ORGANIZATORIUS NEUŽTIKRINA NĖ VIENO ASMENS SAUGUMO JAM ESANT NE ŽIŪROVŲ ZONOSE.

Partneriai


Rask mus Facebook'e